
Recytatorski sukces Zuzanny Dukat
W dniu 16 kwietnia odbył się turniej Artystyczne Spotkania Recytatorów. Uczennica klasy VIb Zuzanna Dukat zdobyła Nagrodę Pedagogiczną. Gratulujemy Zuzi i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 16 kwietnia odbył się turniej Artystyczne Spotkania Recytatorów. Uczennica klasy VIb Zuzanna Dukat zdobyła Nagrodę Pedagogiczną. Gratulujemy Zuzi i życzymy dalszych sukcesów.

Nazbierało się w Dwójce kilka ważnych spraw do przekazania uczniom. Pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz omówiła je podczas apelu porządkowego. Zwróciła uwagę na bezpieczne zachowanie dzieci w szkole, kulturę osobistą oraz przestrzeganie ładu i porządku. Każdy… [czytaj dalej]

Ostatniego dnia przed feriami wiosennymi nikt się nie spodziewał w SP2, że nagle w środku lekcji zabrzmi dzwonek – tak dobrze znany uczniom sygnał. Rozległy się trzy krótkie dzwonki – znak, że wybuchł pożar. Dzieci… [czytaj dalej]

Kiermasz wielkanocny w SP2 to już tradycja. Dlatego również w tym roku w okresie przedświątecznym członkowie Szkolnego Koła PCK, działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach nie zapomnieli o osobach potrzebujących ich wsparcia i… [czytaj dalej]

W dwudniowych zmaganiach przy szachownicy, w dniach 12-13.04.2014 r wystąpiła czwórka naszych uczniów. Były to Półfinały Mistrzostw Województwa Strefy Centralnej, które odbyły się w Poznaniu. Startujący w grupie C-11 Sergiusz Szymczak, wypadł o 8 pozycji… [czytaj dalej]

NIE MA WIELKANOCY BEZ BARWNYCH PISANEK! W wiklinowym koszyku , leżą piękne pisanki – na tej kwitną kaczeńce, a na tamtej sasanki, po tej drepczą kurczaczki, na tej skacze baranek. Trudno oczy oderwać od tych… [czytaj dalej]

Zbliżają się Święta… Do Dyrekcji, Pracowników Szkoły, Rodziców, Koleżanek i Kolegów! Aby był to czas uroczy, życzymy miłej Wielkanocy. Aby zdrowie dopisało i jajeczko smakowało. Aby szynka nie tuczyła, atmosfera była miła.… [czytaj dalej]

„PIŁKARSKA KADRA CZEKA” – tak brzmiała nazwa turnieju piłkarskiego, rozegranego 11.04.2014 r na boisku „Orlik” w Szamotułach. Były to jednocześnie mistrzostwa powiatu, zarówno chłopców jak i dziewcząt. Każdą gminę reprezentował jeden zespół. Dziewczęta z naszej… [czytaj dalej]