Zajęcia wokalne i zespół gitarowy

Zajęcia wokalne  mają na celu umuzykalnienie uczniów, kształcenie prawidłowej emisji głosu, rozwijanie słuchu muzycznego a także przygotowanie repertuaru na uroczystości szkolne, koncerty oraz konkursy.  Podczas zajęć zespołu gitarowego można się nauczyć podstaw gry na gitarze , uczniowie nie muszą posiadać żadnych szczególnych umiejętności. Muszą posiadać natomiast własny instrument.

Instruktor: Artur Hoffmann

Próby:

zajęcia wokalne – środa – 14.20 – 15.05

zespół gitarowy –  środa – 16.00 – 16.45

Muzyczny kontrakt

• Aby było nam przyjemnie, szanujemy się wzajemnie .
  • Mówię , śpiewam , gram i ćwiczę, gdy pozwoli nauczyciel.
  • Gdy muzyka  w klasie gra, pilnie słucham – cicho sza!
  • Nie potrzeba mi  zachęty, aby dbać o instrumenty.
  • Wypowiedzi, śpiewu, grania nie oceniam i nie ganię.
  • Mój udział w muzycznych zajęciach, nie kończy się na dobrych chęciach. Pracuję  z wielką ochotą , a humor  cenię nad złoto.

Kodeks melomana

• Gdy  wybierasz się na koncert , spektakl operowy lub baletowy, ubieram się elegancko.
  • Przychodzę  punktualnie. Kurtkę ,płaszcz i parasol zostawiam w szatni.
  • Między rzędami  krzeseł przechodzę powoli , przodem  do siedzących osób. Jeżeli kogoś potrącę, mówię „ przepraszam”.
  • Oklaskuję  artystów  na początku  występu i po jego zakończeniem. W ten sposób  wyrażam uznanie.
  • Nie klaszczę między częściami utworu.
  • Po obejrzanym  przedstawieniu  lub  wysłuchanym  koncercie rozmawiam z innymi  dopiero podczas przerwy lub po występie.
  • W sali koncertowej   nie jem , nie piję , nie  żuję gumy  i nie rozmawiam.