Drużyna szachistów w roku 2013/14

Sukces szachistów z Dwójki

 

We wtorek 14.01 2014 r. dobyły się finały Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych. Były one jednocześnie eliminacjami do finałów wojewódzkich. Drużyna naszej szkoły stoczyła zaciekły bój ze zwycięzcami SP3, z którymi zremisowała 2:2. Tym samym zajęła II miejsce, ponieważ najwyżej cenione jest zwycięstwo na pierwszej szachownicy.

Na pierwszej desce, zwłaszcza w drugiej partii, doskonale walczył Szymon Budych, który za przeciwnika miał czwartego zawodnika Pucharu Polski do lat 8. Sergiusz Szymczak też nie oddawał punktów bez walki. Na trzeciej i czwartej desce rządziły nasze dziewczęta: Julia Spychała i Nicola Gierczyńska. To one przyczyniły się do remisu zdobywając punkty na wagę awansu do Finału Wojewódzkiego. W drużynie wystąpił także Maksymilian Leszczyński, który w treningowej partii uległ zawodnikowi z SP3.

Gratulujemy! Życzymy powodzenia w Finałach Wojewódzkich, które odbędą się 27.01.2014 r. w Zbąszyniu.

Opiekun kółka szachowego
Ewa Sikorska

Szachiści z opiekunką Ewą Sikorską

Szachiści z opiekunką Ewą Sikorską