Pani Majka i zespół KOSZAŁKI - DANCE

Taniec

Grupy taneczne – rok 2018-19:

ZESPÓŁ MONSTER

Grupa tańca nowoczesnego nastawiona na rozwijanie tanecznych zainteresowań uczniów oraz poznawanie różnych form wyrazu poprzez taniec. Swoje osiągnięcia prezentować będzie podczas imprez, uroczystości i konkursów szkolnych oraz występów na terenie miasta.

OpiekunRenata Paczkowska

Zajęcia: czwartki, godz. 11.30 – 12.15

Taniec dla klas IV – VIII i gimnazjum

Prowadząca:  Joanna Tuszyńska

Zajęcia: poniedziałki – godz. 13.25 – 14.10 (aula) SP2 przy ul. P. Skargi

Grupy taneczne – rok 2014-15:

HULA – HOP

Hoop dancing czyli taniec z obręczą podnosi kondycję i ogólną sprawność fizyczną, kształtuje smukłą, gibką sylwetkę, a przede wszystkim wprawia w świetne samopoczucie. W programie: nauka podstawowych ruchów z obręczą oraz przygotowanie układów tanecznych na imprezy i uroczystości szkolne, konkursy a także występy środowiskowe.

Opiekun: Maria Tomkowiak

Prowadząca: Aleksandra Tomkowiak (wolontariat)

Warsztaty: czwartki, godz. 7.45 – 8.30

Na zajęcia należy przynosić własne kółko hula-hop.

KOSZAŁKI – DANCE

Warsztaty łączące elementy tańców latynoamerykańskich, zumby i aerobiku. Poprzez zabawę rozwijają ogólną sprawność fizyczną i kondycję, kształtują sylwetkę, dają ogromną dawkę pozytywnej energii i optymizmu. Zespół przygotowuje układy taneczne na uroczystości szkolne, imprezy, konkursy, występy środowiskowe.

Opiekun: Maria Tomkowiak

Prowadząca: Marzena Przekwas – Siemiątkowska (wolontariat)

Warsztaty: czwartki, godz. 14.15 – 15.00

ZESPÓŁ MONSTER

Grupa tańca nowoczesnego złożona z uczniów klasy IIIb, nastawiona na rozwijanie tanecznych zainteresowań uczniów oraz poznawanie różnych form wyrazu poprzez taniec. Swoje osiągnięcia prezentować będzie podczas imprez, uroczystości i konkursów szkolnych oraz występów na terenie miasta.

OpiekunRenata Paczkowska

Zajęcia: poniedziałki, godz. 14.15 – 15.00

Grupy taneczne – rok 2013-14:

Sekcja taneczna HULA – HOP

Zespół powstał w kwietniu 2014 r. Instruktorka Aleksandra Tomkowiak przygotowała wraz z dziewczętami klasy IVa i VIb układ taneczny z kółkami HULA – HOP, który zaprezentowany został podczas Święta Szkoły, Dni Szamotuł oraz podczas spotkania integracyjnego z uczniami Szkoły Podstawowej w Piłce w ramach zielonej szkoły.

1. Pola Targiel
2. Daria Bartosz
3. Roksana Budych
4. Aneta Łucka
5. Weronika Kubiak
6. Marta Stachowiak
7. Wiktoria Zielińska
8. Katarzyna Solarz
9. Zuzanna Dukat
10. Aleksandra Cygan

Zespół taneczny MONSTER

Założony został w marcu 2014 roku . Pod kierunkiem Renaty Paczkowskiej dzieci należące do klasy IIIb przygotowały występ z okazji Dnia Wiosny, Święta Szkoły, wystąpiły z okazji Dni Szamotuł oraz na zakończenie roku szkolnego.

Zespół taneczny KOSZAŁKI – DANCE

Uczniowie klasy IIIa po triumfalnym występie na zakończenie roku szkolnego 2012-13, postanowili pod okiem Marii Tomkowiak nadal rozwijać swoje taneczne umiejętności.  Zespół przyjął nazwę KOSZAŁKI – DANCE i zaczął pracować nad nowym układem tanecznym. W kwietniu 2014 do pracy z zespołem zaangażowała się Marzena Przekwas – Siemiątkowska, która rozwija taneczne umiejętności dzieci za pomocą zumby. Przygotowany przez nią układ taneczny zaprezentowany został podczas Święta Szkoły i na rynku szamotulskim w ramach Dni Szamotuł.

Próby odbywają się w piątki, godz. 14.00 – 15.10 (sala gimnastyczna)

Skład zespołu w roku 2013-14:

1. Patrycja Bździel

2. Maria Frątczak

3. Kacper Kaczmarek

4. Zofia Knapczyk

5. Weronika Kubiaczyk

6. Dorian Mela

7. Justyna Nazim

8. Aleksandra Przyłucka

9. Kamil Uryzaj

Grupa taneczna z klasy VIa

działa przez 3 lata. Z powodzeniem dwukrotnie wystąpiła na zakończenia roku szkolnego i reprezentowała szkołę podczas Dni Szamotuł.

Dziewczęta same opracowują choreografię swoich układów, dobierają muzykę. Ćwiczą nie tylko w szkole, często spotykają się poza lekcjami w domach. Wymyślają i trenują kroki oraz elementy układu. Dziewczęta z klasy VIa pracują pod opieką p. Ewy Sikorskiej. Ćwiczą kroki i opracowują choreografię nowego układu tanecznego.

1. Gierczyńska Nicola

2. Jaskuła Joanna

3. Lepsza Agata

4. Majchrzak Zuzanna

5. Spychała Julia

6. Szustak Julia

7. Szymańska Julia

Występy zespołu w roku 2011/12:

Sekcja taneczna zespołu KOSZAŁKI – OPAŁKI
Działała w latach 2010 – 13 pod kierunkiem Marii Tomkowiak. Dziewczęta występowały podczas Dni Szamotuł oraz podczas wielu imprez szkolnych.

1. Karolina Konieczna
2. Adrianna Dobrychłop