skrzynka.zaufania

SKRZYNKA ZAUFANIA

Nie radzisz sobie z jakimś problemem? Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc?

Czujesz się samotny, wykorzystywany, przeżywasz nieszczęśliwą miłość, Twoi rodzice nie potrafią się porozumieć, chcą się rozwieść, ktoś stosuje wobec Ciebie przemoc fizyczną lub psychiczną, padłeś ofiarą przemocy w cyberprzestrzeni, nie radzisz sobie z nauką lub masz inne kłopoty?

Jeśli coś Was niepokoi, denerwuje, macie trudności lub pytania, ale z różnych powodów nie chcecie przyjść z nimi bezpośrednio do psychologa lub pedagoga, opiszcie je na karteczkach i wrzućcie do SZKOLNEJ SKRZYNKI ZAUFANIA! Znajdziecie ją na drzwiach gabinetu pedagogów szkolnych i psychologa. Skrzynka jest opróżniana w każdy piątek, a w ciągu następnego tygodnia pani psycholog i pedagodzy zajmują się rozwiązywaniem spraw opisanych na karteczkach.

Zapraszamy do korzystania!

Możesz też napisać do nas na adres mailowy:

zaufaj.pisz@o2.pl

Pomocy udzielą Ci osoby, którym możesz zaufać.  O poradę w sprawach wychowawczych mogą też prosić rodzice. Ta skrzynka to szansa na to, by w naszej szkole wszyscy czuli się bezpiecznie.
Zasady korzystania ze skrzynki mailowej:

1. Nikt Cię nie będzie oceniać. Jesteś ważna/y niezależnie od tego, w jakiej sprawie napiszesz.
  2. Pomożemy Ci w każdym problemie, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Nie ma problemów ważnych i nieważnych – możesz pisać w każdej sprawie, która jest dla Ciebie trudna.
  3. Pisząc do nas, podaj imię i wiek (to ułatwi nam sformułowanie porady).
  4. Zapewniamy dyskrecję. Wszystko, o czym nam powiesz, będzie tajemnicą, chyba że coś zagrażałoby Twojemu życiu bądź zdrowiu.

Magdalena Wojciechowska