Uczniowie klasy 5B z wizytą w Komendzie Policji w Szamotułach

W poniedziałek 26 września klasa 5b odwiedziła Komendę Policji w Szamotułach. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą policjantów, dowiedziały się, kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje. Kolejnymi punktami spotkania było zwiedzanie policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Wszyscy z zainteresowaniem poznawali kulisy pracy policjantów. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia z bliska akcesoriów policyjnych oraz przymierzenia niektórych z nich. Każdy uczeń otrzymał również opaskę odblaskową.

Na parkingu policyjnym dzieci obejrzały wóz patrolowy. Każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji. Spotkanie z Panami Policjantami odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci, wzbogaciło wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz przyniosło wiele radości. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i poświęcony czas!

Klasa 5b z wychowawczynią