edf

Makiety Placu Broni w wykonaniu piątoklasistów

„Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara to jedna z książek, która trafiła na listę lektur obowiązkowych w klasie V szkoły podstawowej. Autor opisuje w swej powieści historię dwóch grup chłopców, którzy chcą walczyć o miejsce do zabawy. Zadaniem domowym dla uczniów było wykonanie makiety prezentującej Plac Broni. Uczniowie klasy Va stworzyli fantastyczne dzieła, stanowiące wierne odwzorowanie tego miejsca.. Każda z prac zawierała m.in.: sągi drewna, starą wozownię, tartak, budkę z desek, w której mieszkał Słowak pilnujący placu. Wśród tych elementów zostali umieszczeni bohaterowie (chłopcy). Do wykonania makiet piątoklasistom posłużyły różnego rodzaju materiały m.in.: kamienie, gałązki, piasek, patyczki po lodach, plastelina, krepa, trociny, korki, pudełka.

Kreatywność i pomysłowość uczniów okazała się niebywała. Brawo piątoklasiści!

Aneta Domańska-Lembicz