Akademia z okazji Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę w 1918 r. niepodległości. W tym dniu czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo.

W czwartek 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas tej uroczystości, przygotowanej przez uczniów z klas IV i V, przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy, jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Na zakończenie uroczystości, Pani Wicedyrektor Maria Tomkowiak podziękowała nauczycielom, uczniom za cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

Warto pamiętać o słowach św. Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”.

Aneta Domańska-Lembicz