zima13_24a

ZIMA LUBI DZIECI – konkurs recytatorski klas 0 – III

4 grudnia w pięknej zimowej scenerii spotkały się dzieci klas 0 –III, aby zaprezentować utwory o tematyce zimowej. Konkurs odbył się pod hasłem „Zima lubi dzieci”, został zorganizowany przez Ewelinę Budych i Ewę Baraniak. Dyrektor SP2 Małgorzata Jagiełłowicz przewodniczyła komisji, w skład której weszły panie: Aleksandra Deckert i Ewelina Budych oraz uczennica klasy VIb Zuzanna Dukat.
Oceniając recytatorów jury zwracało szczególną uwagę na dykcję, poprawność mówionego tekstu, ogólne wrażenie artystyczne oraz na dobór utworu. Jury miało bardzo trudne zadanie z wyłonieniem laureatów, bowiem wszyscy uczestnicy konkursu byli perfekcyjnie przygotowani. Dzieci wystąpiły w przebraniach zgodnych z tematyką konkursu. Na scenie pojawiły się: Śnieżynki, Pani Zima i bałwanek. Ostatecznie po burzliwych obradach komisji konkursowej wyróżniono następujące dzieci:

- w kategorii klas 0:

I MIEJSCE- Antonina Szymanowska
II MIEJSCE- Zofia Drygała
III MIEJSCE- Patrycja Brodowska
Wyróżnienie- Jakub Szymański

- w kategorii klas I
I MIEJSCE- Zuzanna Opic
II MIEJSCE- Julia Bździel
III MIEJSCE- Tomasz Horłoza

- w kategorii klas II
I MIEJSCE- Szymon Janas
II MIEJSCE- Marta Suterska
III MIEJSCE- Patrycja Szulc
Wyróżnienie- Zuzanna Kaczmarek

- w kategorii klas III
I MIEJSCE- Julia Poprawska
II MIEJSCE- Zofia Knapczyk
III MIEJSCE- Adrian Dals
Wyróżnienie- Dorian Mela

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Bardzo dziękujemy za udział w konkursie nauczycielom i rodzicom,  którzy przygotowali  swoje dzieci do występu. Za rok odbędzie się kolejna edycja konkursu, do którego już dziś serdecznie zapraszamy.

E. Budych