IMGP0203

Zakończenie roku szkolnego klas I – V oraz pożegnanie nauczycieli

Piątkowy poranek 24 czerwca zapowiadał się wspaniale – słoneczna pogoda towarzyszyła uczniom i nauczycielom, którzy w radosnych nastrojach zebrali się na boisku szkolnym, aby uroczyście zakończyć rok szkolny. Na wręczenie czekały świadectwa z ocenami, o które z większym lub nieco mniejszym zaangażowaniem zabiegali uczniowie w ciągu całego roku szkolnego.

Pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz podziękowała dzieciom i nauczycielom za ich całoroczną pracę. Nadszedł moment wręczenia świadectw z paskiem. Wyróżnieni uczniowie otrzymali także nagrody za wzorowe zachowanie i bardzo dobre lub nawet celujące wyniki w nauce. Dumni ze swych pociech rodzice uwiecznili ten moment na fotografiach, które zajmą honorowe miejsce w rodzinnych albumach. Uroczystość uatrakcyjnił bardzo ciekawy występ uczniów z klas V przygotowany podczas zajęć świetlicowych przez Aleksandrę Deckert.

Zakończenie roku szkolnego było okazją do złożenia szczególnych podziękowań dwóm polonistkom: Hannie Durak i Marii Tomkowiak, które postanowiły skorzystać z możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę i właśnie nadszedł dla nich moment pożegnania ze szkołą. Padło wiele wzruszających słów wdzięczności za ich trud i serce, dowodów szacunku i uznania. W niejednym oku pojawiła się w tym momencie łza. „Rozstania nie są łatwe, kiedy zostawia się cząstkę siebie, przecież szkoła to dla nas drugi dom” – mówiła żegnając się ze społecznością szkoły Maria Tomkowiak. Hanna Durak przyznała, że z Dwójką związana jest już od dzieciństwa będąc także uczennicą tej szkoły i zachowa ją na zawsze w swoich wspomnieniach. Dopełnieniem ceremonii pożegnania były dwa utwory dedykowane dla obu pań, pięknie zaśpiewane przez uczennice: Martę Suterską i Jessicę Wojciechowską z gitarowym akompaniamentem Artura Hoffmanna.

Po tych chwilach, kiedy wybrzmiały już oklaski, a zaskoczenie i niedowierzanie nadal jeszcze mieszały się z zadumą i refleksją nad przemijaniem, uczniowie wraz ze swymi wychowawcami udali się do klas, by odebrać świadectwa i pożegnać się na czas wakacji.

Tak rozpoczął się okres beztroskich wakacyjnych przygód, których jak najwięcej życzę uczniom a także swoim koleżankom i kolegom – nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły.

Maria Tomkowiak

Fot. Robert Kalisz