flag-2877932_960_720

XXIII Rajd Niepodległości już w sobotę, 11 listopada

W sobotę, 11 listopada 2017r., na terenie gminy Szamotuły odbędzie się XXIII Rajd Niepodległości. Wśród jego celów programowych wymienia się: uczczenie 99. rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, poznanie walorów krajoznawczych Ziemi Szamotulskiej, popularyzację idei ochrony przyrody i zabytków, popularyzację turystyki kwalifikowanej i czynnego wypoczynku – zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej.

Organizatorem XXIII Rajdu Niepodległości jest Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze – Oddział w Szamotułach, we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Szamotułach. Organizację imprezy wspierają samorządy: Powiatu Szamotulskiego oraz Miasta i Gminy Szamotuły.

Rajd odbędzie się w dniach 10-11.11.2017 na trasach dwu- i jednodniowych. Meta rajdu znajdować się będzie na terenie Parku Zamkowego w Szamotułach (od strony ul. Garncarskiej). W razie niepogody zostanie ona przeniesiona do budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Sukienniczej.

Metę rajdu przygotowuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach.

Przyjmowanie uczestników rajdu ze wszystkich tras odbędzie się w sobotę w godz. od 11.00 do 13.00.
Rajd ma charakter otwarty i jest imprezą przeznaczoną dla wszystkich chętnych, w tym dzieci i młodzieży.

Więcej informacji: poczta@szamotuly.pttk.pl