20180518_122613

Wycieczka klas Va i VIIs do Ośrodka Sportu i Rekreacji Jansowo

Dnia 15.05.2018 r. uczniowie klasy Va oraz VIIs wraz ze swoimi wychowawcami – p. Magdaleną Wojciechowską oraz p. Krzysztofem Dyzertem – udali się na wycieczkę do Kuślina – do Ośrodka Sportu i Rekreacji Jansowo, gdzie mieli możliwość spędzić aktywnie dzień korzystając z atrakcji przygotowanych przez animatorów. Na wstępie panowie instruktorzy omówili zasady obowiązujące w ośrodku oraz przebieg naszego pobytu. Grupa została podzielona na dwie drużyny i wraz z instruktorami wyruszyła w las, bawiąc się w podchody. Drużyna uciekająca pozostawiała ślady oraz zadania do wykonania dla drużyny poszukującej, m.in. zbieranie patyków, szyszek, zatańczenie „makareny” czy zaśpiewania piosenki „despacito”.

Po powrocie na wszystkich czekały ciasto oraz herbata. Kolejną atrakcją dla uczniów był pobyt w Parku Linowym, gdzie instruktorzy zapoznali młodzież z regulaminem oraz przeszkolili z zakresu posługiwania się odpowiednim sprzętem. Do pokonania była m.in. ścianka wspinaczkowa, tor przeszkód na wysokości; wszyscy korzystać mogli również z równoważni, podziemnych tunelów oraz wielu innych zabaw. Dalszą rozrywką dla grupy była gra w „złap mnie jeśli potrafisz”, świetnie integrująca obie klasy. Na zakończenie wszyscy mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Po kilkugodzinnych zmaganiach wspólne pieczenie kiełbasek i posiłek na łonie natury dał nam chwilę relaksu i wytchnienia. Pobyt w Ośrodku Jansowo zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu. Dzień przeminął w miłej i przyjaznej atmosferze, a słoneczna pogoda i dobre humory sprawiły, że każdy będzie wspominał miło ten wyjazd.

Magdalena Wojciechowska