P1070182

Wycieczka do Gniezna

19.11.2015r. klasa IIa i IIb wraz z wychowawczyniami i rodzicami wybrały się na wycieczkę do Gniezna, pierwszej stolicy Polski, aby zwiedzić Fabrykę Ozdób Choinkowych. Pobyt w Gnieźnie rozpoczęliśmy  zwiedzaniem Katedry, w której znajdują się słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Po wyjściu z Katedry  zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem Bolesława Chrobrego, pierwszego króla Polski.

Następnie udaliśmy się do Fabryki Bombek. Tam już na nas czekała pani przewodnik , która zapoznała nas ze wszystkimi etapami produkcji bombek. Najbardziej dzieciom podobała się dekoratornia, gdzie zdobiono bombki i sklepik, w którym było tak wiele pięknych wzorów, że trudno było dokonać wyboru. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone, pełne wrażeń. Na miejscu każde dziecko otrzymało wcześniej zamówioną bombkę ze swoim imieniem.

Violetta Rakowska

Fot. Violetta Rakowska

Fot. Agata Szwedek