IMG_20190313_142518_HDR — kopia

Wrażenia po wycieczce do Paryża

W dniach 11-16 marca 2019 r. odbyła się szkolna wycieczka do Paryża. Wybrało się na nią 20. uczniów naszej szkoły. Przez ten czas mieliśmy okazję zwiedzić stolicę Francji oraz Park Rozrywki Disneyland.

Dnia 11 marca o godz. 14.00 wyjechaliśmy spod Biblioteki Publicznej w Szamotułach. Jechaliśmy przez Niemcy i Belgię, gdzie mogliśmy podziwiać z okien autokaru krajobrazy. Następnego dnia w godzinach porannych zawitaliśmy do Paryża, skąd pojechaliśmy metrem zwiedzać miasto. Niestety, pogoda nam trochę nie dopisała, ponieważ, mimo ciepłego klimatu, padał przelotny deszcz. Zwiedzaliśmy Cmentarz Pere – Lachaise – jedną z najbardziej znanych nekropolii na całym świecie. Pochowane są tutaj takie osobistości, jak Fryderyk Chopin, Edith Piaf czy Jim Morisson. Następnie zobaczyliśmy Bazylikę Sacre – Coeur, położoną na najwyższym wzgórzu Paryża w dzielnicy Montmartre, obok Katedry Notre-Dame.

Przez kolejne dni zwiedzaliśmy Paryż: Pola Elizejskie – chętnie odwiedzane przez turystów, najdroższą ulicę handlową, Panteon – wybudowany ku czci wielkich ludzi, Wieżę Eiffla – żelazny punkt programu, Katedrę Notre Dame – najsłynniejszy zabytek Francji, most Aleksandra III – najpiękniejszy most w Paryżu, Luwr – największe muzeum na świecie, Moulin Rouge – najsłynniejszy kabaret na świecie.

Płynęliśmy tez statkiem po Sekwanie. Bardzo dużą atrakcja był dla nas całodzienny pobyt w parku Disneyland. Dzięki tej wycieczce mieliśmy szanse na kontakt z językami obcymi, poznanie zabytków, kuchni francuskiej. Mamy nadzieję, że to nie koniec naszych wypraw, a przed nami kolejne wycieczki do innych, ciekawych państw.

Teresa Szczechowiak