DSC08486

Walentynkowy Tydzień w DWÓJCE

Z okazji zbliżającego się Święta Zakochanych w Szkole Podstawowej nr 2 zaczął się „Walentynkowy zawrót głowy”. Nauczyciele i uczniowie przystąpili do realizacji projektu międzyprzedmiotowego „W Dwójce zakwitły Walentynki”. Polegał on na przybliżeniu uczniom zwyczajów walentynkowych, pochodzących z krajów anglojęzycznych, powoli zakorzeniających się w kulturze polskiej. Autorka projektu dążyła do stworzenia właściwego nastroju towarzyszącego rodzącej się w Polsce tradycji ŚWIĘTA ZAKOCHANYCH, opartego na szacunku i poszanowaniu wartości, ideałów oraz  przekonań drugiej osoby. Nauczyciele na swoich lekcjach spróbowali ukazać miłość, dobroć, wzajemne zaufanie i poszanowanie drugiej osoby z różnych punktów widzenia, na różnych przedmiotach.

Imprezą podsumowującą projekt był Walentynkowy Koncert Życzeń, który przygotowali uczniowie klasy VB i VIA pod kierunkiem Adrianny Kiony i Eweliny Budych. Podczas koncertu podziwialiśmy zdolności wokalne i artystyczne wykonawców, którzy wspaniale zaprezentowali na scenie znane i lubiane przeboje. Od dwóch tygodni działała również w szkole poczta walentynkowa. Do skrzyneczki w kształcie serca, która znajdowała się w bibliotece szkolnej uczniowie wrzucali swoje walentynkowe kartki, które zostały przekazane adresatom podczas koncertu. Poczta walentynkowa działała również dla dzieci klas 1-3. Życzenia w kształcie serduszek młodsze dzieci otrzymały w dniu poprzedzającym święto. Imprezie towarzyszyła wystawa prac uczestników konkursu „Walentynki 2015 -– Najpiękniejsza Walentynka” oraz kiermasz walentynkowy.

 

                                                                                              Ewelina Budych i Adrianna Kiona