Uczniowie z SP2 Szamotuły na Nocy Naukowców

W piątek, 28 września 2018 r., uczniowie naszej szkoły od godz. 17.00 do 21.30 uczestniczyli w Nocy Naukowców w Poznaniu – imprezie popularnonaukowej i rozrywkowej, organizowanej w jednym czasie w wielu miastach europejskich. Impreza, jak sama nazwa wskazuje, rozpoczyna się w godzinach wieczornych i kończy około północy.

Uczniowie odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy: Wydział Biologii, Chemii, Geografii, Fizyki i Matematyki. Byli świadkami eksperymentów naukowych, warsztatów ze szczurami w roli głównej, jedli lody z ciekłym azotem, obserwowali pająki, kameleony i jaszczurki. Dużym powodzeniem cieszyły się balony z helem. Zakończeniem wizyty był pokaz eksperymentów chemicznych – substancje paliły się i wybuchały, dając niesamowite efekty. Każdy z uczniów mógł zainteresować się tym, co lubi, odkryć, że nauka może być ciekawa. Wraz z uczniami w wir nauki dały się porwać: p. K. Izydor, p. E. Pociecha i p. A. Sałajczyk.
Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny wyjazd.

Anna Sałajczyk
Fot. Dominik Dodolski