schoollogo

Uczestniczymy w programie „Cambridge English PenFriends”

Miło nam poinformować, że  Nasza szkoła kontynuuje w roku szkolny, 2014/2015 światowy program Cambridge English PenFriends. Program ten zaprasza nas  do wyboru „bratnich” (biorących również udział w programie)  szkół z dowolnego miejsca na świecie i indywidualnej korespondencji z ich uczniami. W obecnej chwili wiodącym tematem jest ”My favourite season..”, więc uczestnicy programu będą  wymieniać się samodzielnie wykonanymi kartami. Głównym założeniem programu jest nawiązanie międzynarodowych przyjaźni z rówieśnikami z całego świata.

Szkoła partnerska, która podjęła z nami współpracę to 2nd Primary School of Leptokary w Grecji. Nauczyciel koordynujący to Pani Christina Popota. W tym roku temat przewodni to” My New Year Resolutions” i „ my favourite season…”

W tym roku 2014/2015  nawiązaliśmy także współpracę z druga partnerską szkołą „Coresi” Scool w Rumunii. Nauczyciel koordynujący to Pani Adriana Daniela Barascu. Tematem przewodnim współpracy to: „ Where I live…” i „ my favourite season…”

W tym roku w projekcie uczestniczą następujący uczniowie: Tomek Drożdżyński, Ola Olejniczak,  Magda Sołtysiak z kl.VIa, Julia Poprawska, Paulina Bartosz, Weronika Kaczmarek Hubert Mieczyński, Adam Owsiany, Patrycja Tomczyk z kl.IVb, Dorian Mela, Weronika Kubiaczyk, Maria Frątczak, Eryk Rajewski, Kamil Uryzaj, Patrycja Bździel, Gracjan Strugalski z kl.IVa

Głównym celem projektu jest zachęcenie i motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i rozwijanie kompetencji językowych. Uczniowie wymieniając informacje o sobie, swoim najbliższym otoczeniu, a także o Polsce, uczą się współpracy oraz integrują się społecznie i kulturowo.
Uczestników czeka dużo atrakcji i piękne certyfikaty udziału w programie, a także (co najważniejsze) międzynarodowe przyjaźnie na całe życie…

Wszystkich zainteresowanych projektem zapraszamy na międzynarodową stronę projektu:

https://penfriends.cambridgeenglish.org

Izabela Jedwabna- Błaszczyk

Koordynator projektu