Święta Wielkanocne to czas radości w „Dwójce”

Wielkanoc uważana jest za najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. W naszej szkole, w której kultywuje się polskie tradycje nie mogło zabraknąć tych, które obchodzone są na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Atmosferę zbliżających się świąt wytworzyły same dzieci. Przygotowania rozpoczęły się od wykonania kartek świątecznych z życzeniami, ozdób wielkanocnych i zrobienia pięknych kolorowych palm. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wykorzystali swoje umiejętności manualne do zaprezentowania symboli Świąt Wielkanocnych. Do tegorocznego konkursu mali artyści i ich rodzice przygotowali się bardzo starannie – widać jak co roku poziom prac rośnie, a ich piękno zachwyca. Wszystkie te ozdoby brały udział w konkursach. Zdobyliśmy aż cztery nagrody w gminnym konkursie ,,Najładniejsza palma i pisanka wielkanocna”, organizowanym przez SZOK. W środę rano w ,,Akademii Przedszkolaka” było wyjątkowe śniadanie z tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi. Dzieci uczestniczyły w przygotowaniu stołów wielkanocnych i same przyrządzały potrawy. Było pysznie, a potem niepostrzeżenie zajączek w koszyczkach zostawił jajeczka i nie tylko…. Klasa IIIb wraz z wychowawczynią  zaprosiła uczniów całej szkoły na przedstawienie pt: ,,Zwyczaje i obrzędy Wielkanocne”. W całej szkole wytworzył się radosny, świąteczny klimat. Był stół wielkanocny, wiersze, piosenki i zając, który rozdawał czekoladowe jajka. Po wspólnych życzeniach: zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych uczniowie rozpoczęli przerwę świąteczną. My również życzymy wszystkim radości i siły płynącej z istoty Świąt Wielkiej Nocy, by uśmiech i optymizm towarzyszyły Wam każdego dnia.