image_6483441-13

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

twarz-uśmiech-szczęśliwy- mały

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień określany także Dniem Dobrych Uczynków to święto obchodzone na całym świecie 21 listopada.

 

Czy wiecie, że…?

Pierwotną nazwą Dnia Życzliwości było „Hallo World Day”. Pokazuje to cel święta, a więc mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Trochę historii

Dzień ten ma długą tradycję, która rozpoczyna się w Stanach Zjednoczonych, w 1973r., kiedy to bracia Brian i Michael McCormack zareagowali na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli oni pokazać światu, że walka zbrojna i zawiść to zło, które niszczy, a nie buduje. Początkowo idea Dnia Życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do unikania konfliktów zbrojnych w rozwiązywaniu problemów. Tylko pokojowe działania są w stanie przyczynić się do poprawy życia na świecie.

W tym momencie główną ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie o tym , że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia a także jak wiele znaczy serdeczny uśmiech na twarzy

A CZY TY CHCESZ SIĘ ZNALEŹĆ WŚRÓD ŻYCZLIWYCH?

twarz-uśmiech-szczęśliwy- mały

OTO PROSTE PRZYKŁADY CO MOŻESZ ZROBIĆ

  • BĄDŹ ŻYCZLIWYM NA CO DZIEŃ, NIE TYLKO OD ŚWIĘTA
  • ZAMIEŃ ZŁOŚĆ NA RADOŚĆ
  • NIE DOKUCZAJ INNYM
  • PANUJ NAD SWOIMI EMOCJAMI
  • SPRAW, BY KTOŚ DZIĘKI TOBIE SIĘ UŚMIECHNĄŁ
  • ZAREAGUJ, KIEDY WIDZISZ, ŻE KOMUŚ DZIEJE SIĘ KRZYWDA
  • UŻYWAJ SŁÓW PROSZĘ, DZIĘKUJE, PRZEPRASZAM
  • BĄDŹ POZYTYWNIE NASTAWIONY DO ŚWIATA I DUŻO SI Ę UŚMIECHAJ

Okazana życzliwość zawsze do nas wróci. Tak to już jest, że dobro, które przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Pamiętajmy  o tym każdego dnia.

Kochani w związku z tym, że z powodu pandemii nie możemy świętować Dnia Życzliwości razem, w szkole, zachęcam Was do uczczenia tego święta w Waszych domach.

Pozdrawiam serdecznie

pedagog

Magdalena Wojciechowska

Slajd14

Slajd10

Slajd8

Slajd6

Slajd5

0d5e5b5aff738b6085572d2c4ff098f6

image_6483441-13