IMG_20210401_141622

Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

7 kwietnia obchodzimy dwa święta: Dzień Pracownika Służby Zdrowia oraz Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, dzień ten miał szczególny charakter – pracownicy służby zdrowia we wszystkich krajach walczą z pandemią koronawirusa, która stała się najważniejszą kwestią w obszarze zdrowia publicznego.

Wiemy, jak ważna jest praca lekarzy i pielęgniarek na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Praca ta zasługuje na podziw i podziękowanie, zwłaszcza, że ratowanie zdrowia i życia drugiemu człowiekowi to honor i zobowiązanie. Wszystkim pracownikom służby zdrowia, w szczególności rodzicom i krewnym naszych uczniów i pracowników szkoły, składamy podziękowania za ich poświęcenie, trud i wysiłek. Uczniowie SP2 Szamotuły przygotowali osobiste podziękowania w postaci kartek z życzeniami, które są zaprezentowane poniżej.

A. Lembicz
E. Budych