20180423_101054

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w SP2 Szamotuły

Dnia 23 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. To międzynarodowe święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 r. w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa, a także ochrony własności intelektualnej. Dawniej w tym dniu mężczyźni obdarowywali kobiety różami, które miały symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. W zamian za kwiaty, kobiety obdarowywały mężczyzn książkami.

Tradycją w naszej szkole jest, iż w dniu tym uczniowie, spacerując ulicami miasta, obdarowują mieszkańców własnoręcznie wykonanymi zakładkami do książek i bibułkowymi różyczkami. Staramy się w ten sposób zachęcać wszystkich do czytania książek. W tym roku do akcji przyłączyła się klasa 3b z wychowawczynią, którzy realizują projekt czytelniczy „Pippi nasza koleżanka ” oraz uczennice klasy 3 gimnazjum: Dominika i Kamila.
Przechodnie bardzo chwalili nas za świetny pomysł.
Dziękuję za włączenie się do akcji.

Ewelina Budych