Spotkanie w tajemniczym ogrodzie

Uczniowie klasy 5a i 5b wraz z wychowawczyniami p. H.Durak i K. Izydor zostali zaproszeni przez bibliotekarkę na pierwsze  w tym roku szkolnym nocne czytanie.

Spotkanie nie przypadkowo zostało nazwane ,,W tajemniczym ogrodzie”, gdyż wspólnie czytaliśmy  lekturę dla klas piątych autorstwa Frances Hodgson Burnett pt.: „ Tajemniczy ogród ”.

W pięknej scenerii ogrodu na ławeczce, w towarzystwie kwiatów, ptaków i płynącego potoku, przy dobrej książce uczniowie miło spędzali czas. Podczas przerw od czytania piątoklasiści wykonywali polecenia dotyczące treści książki. Ciekawym zadaniem dla grup okazało się wykonanie plakatu promującego czytanie. Efekt końcowy był imponujący. Plakaty zdobią korytarz koło biblioteki szkolnej.

I kto  powie, że czytanie jest nudne? Na pewno nie uczniowie naszej szkoły, dla których czytanie jest  ciekawą formą spędzenia wolnego czasu w towarzystwie koleżanek i kolegów.

Bibliotekarz

Ewelina Budych