ustka 1

SP2 Szamotuły: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu U-14

W ostatni weekend stycznia 2018 r. w Ustce rozgrywany był finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-14 z udziałem uczniów naszej szkoły, zawodników SPN Szamotuły. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn z całej Polski zakwalifikowanych w drodze eliminacji. Chłopcy wyjechali do Ustki już w piątek, 26 stycznia. Po zakwaterowaniu zwiedzili miasto i odbyli krótki trening.

W sobotę były mecze grupowe i nasi – po jednym zwycięstwie z ubiegłorocznym zwycięzcą CONSTRACT LUBAWA 4:0 i jednej porażce z gospodarzem MKS Jantar Ustka 1:3 – awansowali do niedzielnych ćwierćfinałów.

W niedzielnych meczach szło bardzo pechowo, bo w spotkaniu z Beniaminkiem Starogard Gdański przegraliśmy 1:2 – po jednej bramce samobójczej i rzucie karnym w ostatnich sekundach spotkania. Przyszło nam się zmierzyć z Odrą Opole i ten mecz również przegraliśmy 4:5.

Ostatecznie zagraliśmy mecz o siódme miejsce z KS Futsal Oborniki. To spotkanie wygraliśmy 3:1.

Brawa dla chłopaków i trenerów za walkę i grę do końca! Jesteśmy siódmą ekipą w Polsce, a przy odrobinie szczęścia mogło być medalowo. Dziękujemy wspaniałym rodzicom, którzy licznie przybyli do Usteckiej hali przy ul. Bursztynowej.

Klasyfikacja końcowa:

1. Rekord Bielsko Biała
2. UKS Sobek Kraków
3. Beniaminek Starogard Gdański
4. TAF Toruń
5. Odra Opole
6. MKS Jantar Ustka
7. SPN Szamotuły
8. KS Futsal Oborniki Wlkp.
9. Solne Miasto Wieliczka
10. Junior Hurtap Łęczyca
11. Constract Lubawa
12. Promień Żary