DSC01248 (Copy)

SP2 Szamotuły: IA z wizytą u strażaków

Piątkowe zajęcia w I A rozpoczęły się inaczej niż zwykle. Wychowawczyni klasy poprosiła dzieci o ustawienie się przed szkołą i oznajmiła, że idą dzisiaj na wycieczkę. Cel wycieczki został jednak tajemnicą p. Agaty. Idąc ulicami miasta, dzieci próbowały odgadnąć miejsce, do którego zmierzają. Tajemnica rozwikłała się dopiero przed budynkiem Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. Wtedy rozległo się głośne „hurra”!

W budynku komendy czekali na dzieci strażacy. Najpierw pokazali im centrum dowodzenia, skąd wydawane są wszystkie dyspozycje, a potem rozległ się próbny alarm. Dzieci miały okazję przekonać się, jak szybko strażacy od momentu ogłoszenia alarmu są gotowi do akcji. Następnie pan strażak Michał, który posiada wspaniałe podejście do dzieci, pokazał pierwszakom sprzęt i wozy strażackie, jakich używają strażacy podczas wszelkich akcji ratowniczych. Dużą frajdą dla dzieci okazało się obserwowanie otoczenia przez kamerę termowizyjną. Strażacy przygotowali jeszcze jedną niespodziankę. Każdy mógł obsługiwać prawdziwy wąż strażacki i za pomocą wody próbować przewrócić pachołek. Wielu uczniom to się udało! Na koniec pan dowódca zmiany skierował kilka słów do dzieci, przypominając o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i rozdał im kolorowe ulotki. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Dzieci wróciły do szkoły zachwycone i pełne wrażeń.

PANOWIE STRAŻACY! PEŁNI UZNANIA ZA OFIARNOŚĆ I POŚWIĘCENIE, ŻYCZYMY SAMYCH SUKCESÓW W REALIZACJI ZAMIERZONYCH CELÓW I SPOKOJNEJ SŁUŻBY KAŻDEGO DNIA!

Tekst i fot. A. Szwedek