DSC01055 (Copy)

SP2 Szamotuły: Bezpieczna zabawa to ważna sprawa!

Zima kalendarzowa w pełni i chociaż śniegu nie ma, a mróz tylko niewielki, dzieci powinny wiedzieć, jak bezpiecznie korzystać z uroków tej pięknej pory roku. Tym bardziej, że zbliżają się ferie i wielu wyjedzie w góry, by jeździć na nartach i sankach. W związku z tym we wtorek, 9 stycznia, pierwszoklasistów odwiedziły panie policjantki – p. Sandra Chudy i p. Ewelina Grabowa, ktore przeprowadziły z dziećmi pogadankę o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych. Okazało się, że pierwszoklasiści już dużo wiedzą na ten temat i błyskotliwie odpowiadali na każde pytanie. Na koniec spotkania dzieci otrzymały odblaski, które potem przyczepiły do swoich plecaków. Dzięki nim będą bezpieczne i widoczne na drodze.

Tekst i fot. Agata Szwedek