DSCF3870

Radusiowa lekcja patriotyczna

Polska-moja kraina, która się w sercu zaczyna…

Chcąc przekazać dzieciom patriotyczne zachowania od najmłodszych lat przygotowałam ciekawą lekcję patriotyczną.

W dniu 28 kwietnia br. Radusie pojawiły się w szkole pięknie i odświętnie ubrane. Przyozdobione biało-czerwonymi symbolami: kotylionami, wstążkami, w małych rączkach dumnie trzymały chorągiewki.

W sali czekali na dzieci zaproszeni goście: Pani Dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz oraz pracownicy kadry administracyjnej naszej szkoły: Pani Lidka, Pani Ewa, Pani Alina i Pan Krzysiu. Dzieci zaprezentowały swoją wiedzę  o Polsce – naszej ojczyźnie, doskonale poradziły sobie z przygotowanymi pytaniami. Opowiadały także, za co kochają nasz kraj i co im się najbardziej podoba. Podczas spotkania Radusie prześcigały się w odpowiedziach na temat: barw narodowych, godła państwowego, hymnu narodowego. Wiedziały jak nazywają się Stolica Polski i najdłuższa rzeka płynąca z gór aż po Bałtyk. Dzieci przedstawiły gościom ciekawy program artystyczny, recytowały wiersze patriotyczne, odśpiewały hymn narodowy. Następnie pokolorowały przy stoliczkach przygotowane wcześniej flagę narodową i godło Polski. Na zakończenie czekały na dzieci niespodzianki-soki owocowe i słodki poczęstunek.

Myślę, że w ten sposób przygotowane zajęcia pozwalają kultywować już od najmłodszych lat tradycje narodowe i kształtują pozytywne postawy oraz rozbudzają  uczucia patriotyczne.

wychowawczyni grupy 0A
Ewa Baraniak

Fot. Ewa Baraniak