IMGP0505

Radosny piknik w jesiennej aurze

Społeczność Dwójki w piątek 27 września do południa świętowała otwarcie boiska sportowego, a o godz.16.00 bawiła się na rodzinnym pikniku. Impreza pod hasłem „ZDROWO i SPORTOWO” połączyła rodziców, uczniów oraz nauczycieli we wspólnej zabawie. Uczestników i organizatorów nie przeraziła jesienna pogoda. Rozpoczynając imprezę dyrektor szkoły Małgorzata Jagiełłowicz wyraziła przekonanie, iż deszcz nie popsuje nam dobrej zabawy i w istocie deszczowe chmury ustąpiły.

Udały się wszystkie zaplanowane konkurencje sportowe, maraton taneczny, popisy wokalne i występ znanego nie tylko w Szamotułach piosenkarza Radka Szewczyka, który poprowadził imprezę. Dzieci wspaniale się bawiły na dmuchańcach i brały udział w przygotowanych dla nich konkursach sprawnościowych. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Dopisali goście. Wielu zaszczyciło swą obecnością w godzinach porannych podczas otwarcia boiska sportowego, natomiast po południu w imieniu starosty Powiatu Szamotulskiego na piknik przybył pan Maciej Trąbczyński, a Miasto i Gminę Szamotuły reprezentował przewodniczący Rady Miasta i Gminy Marian Płachecki. Było też wielu rodziców, którzy nie szczędzili trudu, by zapewnić wszystkim uczestnikom pyszny i zdrowy poczęstunek – słowa uznania pod ich adresem.
Dziękujemy za wsparcie i pomoc przy organizowaniu imprezy Radzie Rodziców oraz sprzymierzeńcom szkoły, na których zawsze możemy liczyć.

Maria Tomkowiak

Zobacz relację z pikniku sportowego 27.09.2019 (YouTube)

Fot. Robert Kalisz, Katarzyna Dobrychłop, Elżbieta Manszewska