5db5ec845150f_o,size,933x0,q,70,h,22866a

Przyjaciele z SP2 dla Krzysztofa

W niedzielę, 27 października w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Szamotułach odbył się koncert charytatywny pod hasłem „Przyjaciele dla Krzysztofa”. Celem wydarzenia organizowanego przez Parafię Kolegiacką było pozyskanie środków finansowych na wsparcie leczenia Krzysztofa Jaksia – szamotulanina, który walczy z nowotworem.

W trakcie akcji – zarówno z licytacji, jak i zbiórki publicznej, pozyskano blisko 13 tys. zł! Środki te przekazane zostaną na konto Fundacji Avalon, której podopiecznym jest Krzysztof Jakś. Dzięki wsparciu finansowemu szamotulanin będzie mógł kontynuować leczenie w specjalistycznej klinice we Wrocławiu.

W akcji wzięli udział nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Marii Konopnickiej w Szamotułach: Adrianna Ochowicz, Igor Kurczewski, Marta Suterska, Patrycja Wiśniewska, Natalia Szymczak, Jakub Szubertowski, Julia Opic. Kwestowali oni z puszkami Caritas na rzecz Pana Krzysztofa 27 października 2019 w niedzielę od godziny 17.00 do 20.00. Za okazane Bliźniemu serce i pomoc w akcji z całego serca dziękuję.

Michał Galanciak
opiekun Szkolnego Koła Caritas

Więcej na ten temat: https://szamotuly.naszemiasto.pl/szamotuly-przyjaciele-z-ogolniaka-zagrali-dla-krzysztofa/ar/c13-7401456,