Uczestniczymy w akcji Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Szkoła Podstawowa nr 2 włączyła się do Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki – akcji zorganizowanej z inicjatywy Komendy Głównej Policji. W dniu 1 czerwca klasy V i VI wzięły udział w imprezie organizowanej przez Powiatową Komendę Policji w Szamotułach we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna w Szamotułach. Jej celem było poparcie dla życia bez uzależnień.

Obchody Dnia Profilaktyki rozpoczęły się happeningiem – uczniowie maszerowali ulicami miasta demonstrując hasła nawołujące do życia bez uzależnień. Na terenie otaczającym Zespół Szkół nr 1, dokąd dotarł korowód, dokonano uroczystego otwarcia imprezy. Na uczestników czekało tam wiele atrakcji: stoiska edukacyjne, występy muzyczne, spektakl teatralny w wykonaniu szamotulskiej grupy PaT. Były one inspiracją do rozmów na temat uzależnień, m.in. na temat środków psychoaktywnych dostępnych przez internet.

Powiatowa Komenda Policji urządziła pokaz akcji policyjnej z zastosowaniem wozów policyjnych i broni. Pokaz wywołał ogromne zainteresowanie młodzieży.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna z myślą o młodzieży przygotowała tematyczne stoisko, na którym zwracano uwagę na realizowaną kampanię społeczną pt. „ Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”. Rozdawano tematyczne ulotki, gadżety.

M. Tomkowiak