10484350_1437536046509194_2379997753489790564_n

Pożegnanie szóstoklasistów

„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek –
Śpiew, oklaski i wrzawa.
A potem nagle wszystko zapada
W ciszę tak wielką…”

Dla nich to ostatni dzień roku szkolnego i ostatni dzień w podstawówce – z łezką w oku żegnaliśmy szóstoklasistów. W ich oczach malowało się wzruszenie, smutek rozstania zmieszany z radością nadchodzących wakacji i nadzieją, że chociaż coś się kończy, to przecież jednocześnie coś nowego i ciekawego zaczyna. O godz. 13.30  szóstoklasiści z Dwójki pojawili się w galowych strojach w kinie Halszka na tej wyjątkowej dla siebie uroczystości. Rozpoczął ją już nowy przewodniczący samorządu uczniowskiego Tomasz Drożdżyński.

Jak nakazuje tradycja naszej szkoły, najpierw odbyło się oficjalne przekazanie sztandaru. Przejął go nowy poczet sztandarowy złożony z uczniów klasy Va.  Następnie swą mowę wygłosiła pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz. Powiedziała wiele miłych słów pod adresem kończących szkołę uczniów. Podkreśliła, iż dzięki systematycznej pracy i sumienności w wywiązywaniu się z obowiązków szkolnych, pomnożyli swoją wiedzę i rozwinęli kompetencje, które tak ważne są w dorosłym życiu. Doceniając zaangażowanie podczas wielu szkolnych imprez, uroczystości, konkursów, podkreśliła ich wkład w tworzenie pozytywnego wizerunku szkoły.

Po tych serdecznych słowach pani dyrektor wraz z wychowawczyniami klas szóstych: Hanną Durak i Krystyną Konopacką – Izydor wręczyła świadectwa i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Pogratulowała rodzicom i podziękowała im za współpracę ze szkołą. Najbardziej zaangażowanym wręczyła dyplomy z podziękowaniem. Wielkim wyróżnieniem było także otrzymanie przez kilkunastu rodziców listów gratulacyjnych za wzorowe wychowanie córki lub syna.

W uroczystości wziął udział dyrektor ZEAS – Maciej Adamski.  Wręczył uczniom z najlepszymi wynikami Nagrodę Burmistrza  – listy gratulacyjne i nagrodę pieniężną. W tym roku laureatami nagrody są :

kl. IVa

Joanna Jaskuła
Agata Lepsza
Zuzanna Majchrzak
Julia Spychała

kl. IVb
Aleksandra Cygan
Zuzanna Dukat
Mateusz Krauze

kl. Va
Tomasz Drożdżyński
Krzysztof Jujeczka
Aleksandra Olejniczak
Magdalena Sołtysiak

Słowa uznania pod adresem nauczycieli, uczniów i ich rodziców wypowiedział przewodniczący Rady Rodziców Dariusz Szymaś. Aby pozostawić po sobie ślad, szóstoklasiści  wraz z rodzicami przekazali na ręce pani dyrektor Dar Absolwentów dla szkoły. Przekazane przez nich pieniądze zasilą fundusz potrzebny na pokrycie kosztów renowacji sztandaru.

Po części oficjalnej odbył się niezwykle ciekawy program artystyczny, w którym z dużym poczuciem humoru szóstoklasiści dziękowali swym wychowawcom i nauczycielom, dedykując im śpiewane przez siebie utwory muzyczne i wiersze.

 Atrakcyjnym uzupełnieniem tego miłego programu artystycznego była prezentacja multimedialna przygotowana przez uczennicę klasy VIa, Joannę Jaskułę, przypominająca najważniejsze chwile swojej klasy w szkole.

Później już tylko słowa pożegnania, kwiaty i łzy wzruszenia  – najbardziej wymowne dowody wdzięczności. Żegnamy się z żalem, bo zżyliśmy się z tymi sympatycznymi dziewczętami i chłopakami. Będzie ich nam bardzo brakować. Mamy nadzieję, że w nowej szkole będą się dobrze czuć, a o naszej starej Dwójce nigdy nie zapomną, odwiedzą nas czasem, pochwalą się swoimi osiągnięciami, opowiedzą o nowych przyjaźniach, lekcjach i zadaniach, które stawiać będą przed nimi nowi nauczyciele.

Drodzy Absolwenci, życzymy Wam powodzenia!

Maria Tomkowiak

Fot. Robert Kalisz