1

Powitanie i pożegnanie Zajączka w SP2

Dzień przed Wielkanocą i w dniu powrotu do szkoły – po wielkanocnej przerwie – uczniowie naszej szkoły witali i żegnali Wielkanocnego zajączka. Starym wielkopolskim zwyczajem zajączek rozdawał upominki w postaci pysznych ciasteczek. Uczniowie klas siódmych zaangażowali się nie tylko w przygotowanie kiermaszu, podczas którego wszyscy mieli okazję nabyć pyszne ciastka (przygotowane przez Weronikę Kubiaczyk z klasy VII A), ale również w zbieranie środków finansowych, aby wesprzeć akcję charytatywną „Dineros para Cubanos” (której dzielnie patronuje Hubert Mieczyński z klasy VII B).

Było to smaczne zakończenie lekcji języka angielskiego o tematyce wielkanocnej, na których uczniowie uczyli się pisać życzenia wielkanocne w języku angielskim oraz dowiadywali się ciekawostek związanych z celebrowaniem Wielkanocy w Stanach Zjednoczonych, Australii i Wielkiej Brytanii. Odwiedził nas również zajączek, w którego wspaniale wcieliła się uczennica klasy VIIA – Karolina Strugalska – w wymyślonym przez siebie pięknym przebraniu :) Do zobaczenia w przyszłym roku na wielkanocnym kiermaszu :) Happy Easter :)

Monika Paluch