118764929_358130035210523_9057162884458182574_n

Powitaliśmy nowy rok szkolny 2020/21

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i wakacjach pełnych obostrzeń sanitarnych społeczność SP2 spotkała się wreszcie szkole. Uroczysty apel odbył się w małych grupach.

Na dziedzińcu szkolnym przy ul. Kapłańskiej pierwszoklasistów serdecznie powitała pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz. Na boisku sportowym przy ul. P. Skargi 2 uczniów klas 4 – 5 powitał pan wicedyrektor Sławomir Dyzert. Dzieci usłyszały pełne ciepła i nadziei życzenia, by dobrze się czuły w szkole, a nauka stała się dla nich prawdziwą przygodą. Na dobry początek uczennica kl. 7 a – Antonina Szymanowska wykonała piosenkę z repertuaru zespołu Czerwone Gitary, której towarzyszył akompaniament pana Artura Hoffmanna. Rodzice w bezpiecznej odległości obserwowali swoje pociechy. W salach szkolnych uczniowie spotkali się z wychowawcami, gdzie nauczyciele przedstawili swoim wychowankom obowiązujące zasady funkcjonowania szkoły. To były radosne powitania, ale pełne troski o wspólne bezpieczeństwo.

Wszystkim uczniom na początek nowego roku szkolnego życzymy powodzenia w nauce, ale też wiele rozwagi. Nie lekceważcie zagrożeń i przestrzegajcie procedur. Bądźcie dla siebie życzliwi i koleżeńscy, wspierajcie się nawzajem, a nowa rzeczywistość nie będzie trudna i szybko się do niej przyzwyczaimy.

Maria Tomkowiak

 

Fot. Karolina Słowińska

Fot. Robert Kalisz