20181220_090549

Podsumowanie akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem 2018”

Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami sportowymi w Szamotułach kolejny raz ukończyła prace nad realizacją wspólnego projektu „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM 2018”. Główne założenie projektu w bieżącym roku brzmiało „Dobroć zbliża”. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami oraz pracownikami placówki zebrali się 20 grudnia 2018 roku w Kinie Halszka, by zakończyć, podsumować oraz uczcić swoje wcześniejsze przedsięwzięcia. W dniu tym wszystkim uczniom ogłoszono wyniki wcześniej przeprowadzonych konkursów. Zebrani obejrzeli krótki film, podsumowujący działalność Szkolnego Koła PCK, głównego inicjatora działań o charakterze charytatywnym, realizowanych w ramach projektu. Gościem specjalnym spotkania byli podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej Betlejemka w Szamotułach, którzy przygotowali dla uczestników uroczystości spektakl o Stanisławie Kostce pt.„Odnaleźć perły”.

Na wspólnym spotkaniu przedświątecznym w kinie, podczas swoich prezentacji, klasy przedstawiły symbolikę Świąt Bożego Narodzenia, zwyczaje celebrowane w Polsce oraz innych, bliskich im krajach. Uczestnicy spotkania wykazali się wielką pomysłowością i kreatywnością. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nie tylko ucieszyli ucho słuchacza, ale również zadziwili wspaniałymi strojami i rekwizytami. Występy wzbudziły zachwyt wśród zebranych. Bardzo miłym elementem spotkania było wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Adrianna Kiona
fot. Ewelina Budych, Monika Paluch