fm-kw-20130407-3585-600x400

Plenerowy koncert

W ramach programu innowacji pedagogicznej BARDZO MŁODA KULTURA we wtorek 27 maja doszło do kolejnego spotkania uczniów SP2 ze sztuką. Tym razem było to spotkanie muzyczne. Odbył się plenerowy koncert na instrumentach dętych w wykonaniu nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach.

Dzieci poznały grupę instrumentów dętych: klarnet, puzon,  saksofon, trąbkę. Dowiedziały się, jaka jest różnica między instrumentami dętymi drewnianymi i blaszanymi, obserwowały ich wygląd, budowę, sposób gry oraz rozpoznawały ich brzmienie. Następnie słuchały znanych szlagierów muzycznych w brawurowym wykonaniu naszych gości. Grający na saksofonie Piotr Pospieszny, zachęcał uczniów do częstego słuchania muzyki a także do próbowania swych sił w graniu.

W szkole muzycznej właśnie trwa nabór kandydatów na rok szkolny 2014/15. Szkoła prowadzi kształcenie w zakresie gry na: fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce, perkusji. Kwestionariusze można składać do 31 maja.

Dziękujemy naszym gościom za wspaniały koncert.

Maria Tomkowiak