DSC00441

PIKNIK RODZINNY III A

We wtorkowe popołudnie dzieci z III A ,wraz ze swoimi rodzicami, udały się na piknik do Jaryszewa, do miejsca zwanego ,, Ameryką”. Rodzice przygotowali się do tego spotkania wyśmienicie. Była kawa i pyszne ciasto, smaczne sałatki, tradycyjny piknikowy chleb ze smalcem przygryzany ogórkiem małosolnym i słodycze. Nie mogło oczywiście zabraknąć kiełbasek pieczonych przy ognisku. Wszyscy bawili się doskonale. Dzieci rywalizowały w „piłkarzyki”, bawiły się na huśtawkach, grały w kręgle. Mogły biegać i hasać do woli. Rodzice natomiast spróbowali swoich sił w piłkę siatkową. Naprzeciw siebie stanęły dwie równorzędne drużyny, które niczym nasi Siatkarscy Mistrzowie Świata toczyły bój o zwycięstwo. Do walki zagrzewał ich doping małych kibiców. Gra była zacięta i wyrównana. I chociaż w siatkówce to niemożliwe, postanowiono mecz zakończyć sprawiedliwym remisem.

     Piknik był bardzo udany. Szkoda tylko, że było to ostatnie  wspólne spotkanie dzieci i rodziców w tym roku szkolnym, który przecież niebawem się kończy.  Do zobaczenia  w klasie czwartej!!!

tekst i foto. A. Szwedek