IMAG2804

Piknik Europejski

W dniu 24 maja 2019 r. Świętu Szkoły towarzyszyła impreza będąca podsumowaniem miesięcznych działań całej szkolnej społeczności – Piknik Europejski. Imprezę zorganizowano w ramach projektu ERASMUS+ „Otwórzmy się na świat i ludzi”.

Każda klasa otrzymała na początku maja zadania – klasy IV- VIII opracowały w języku polskim i angielskim prezentację multimedialną na temat unijnych symboli i działań UE. Klasy młodsze przygotowały informacje na temat flag krajów UE oraz ich kultury. W ten sposób realizowano nauczanie metodą CLIL. Na stoiskach można było skosztować narodowych potraw krajów europejskich przygotowanych przez uczniów pod okiem rodziców. Nazwy tych dań oraz nazwy produktów potrzebnych do ich wykonania, uczniowie poznawali również w dwóch językach. Spotkaniu towarzyszyły dyskusje moderowane przez nauczycieli języka angielskiego, którzy w trakcie rozmowy wplatali angielskie słówka i zwroty.

Piknik Europejski to wyjątkowa okazja na zdobycie nowej wiedzy o innych krajach, uzyskanie nowych kompetencji językowych, ale również otwarcia się na różnorodność między narodami.

Prezentujemy piękne zdjęcia wykonane podczas Pikniku przez studio fotograficzne LillyHann. Serdecznie dziękujemy!

 

Zdjęcia: Studio LillyHann Fotografia