12179263_920426681365057_792214338_n

Pasowanie na ucznia w Dwójce

Dzień 20 października w naszej szkole był ważnym dniem dla pierwszoklasistów, ponieważ zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej. Uroczystość  „Pasowania na ucznia” rozpoczęła się punktualnie o godzinie 16.00 w auli naszej szkoły. Obecni byli przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice uczniów klas pierwszych, pani dyrektor  Małgorzata Jagiełłowicz, przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz główni bohaterowie tej uroczystości – pierwszoklasiści wraz z wychowawcami.

Uczniowie klas Ia, Ib i Ic  zaprezentowali programy artystyczne, w których każdy uczeń miał do wygłoszenia swoją kwestię. Gromkim brawom nie było końca, gdyż występy wypadły imponująco. Uczniowie popisali się wiedzą  o Polsce, zasadami  savoir-vivre, znajomością obowiązujących zwyczajów i reguł grzeczności obowiązujących w szkole. Udowodnili, że są gotowi godnie reprezentować naszą szkołę. Następnie dyrektor szkoły zabrała głos, po czym przystąpiła do  pasowania uczniów. Pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, otrzymały dyplomy. Ostatnim punktem uroczystości był poczęstunek w klasach, w gronie najbliższych, który upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom wielu sukcesów i zadowolenia ze zdobywania wiedzy.

Renata Paczkowska

Klasa Ic – fot. Marita Kaczmarek

Klasa Ib – fot. Anna Kubiś

Klasa Ia – fot. Tomasz Olek