DSC_0310

Pasowanie na czytelnika

07 kwietnia 2016 roku  w  auli szkolnej odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych. Pasowanie  to  oficjalne  przyjęcie  najmłodszych  uczniów  do  grona  czytelników  biblioteki  szkolnej. Organizowane co  roku  weszło  na  stałe  do  kalendarza  szkolnych  wydarzeń. Miło nam było gościć na uroczystości panią Dyrektor Małgorzatę Jagiełłowicz, wychowawców klas oraz rodziców.

Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z  biblioteki, wypożyczania książek oraz  nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pierwszoklasiści  obejrzeli  przedstawienie  pt: ”  W magicznym  świecie bajek i baśni  ” , które przygotowali uczniowie klasy 2b pod kierunkiem wychowawczyni pani V. Rakowskiej. Podczas  uroczystości  uczniowie z  klasy  I a  i  I b i Ic   zapoznali  się  z  właściwymi  zasadami  traktowania  książek  wysłuchali  próśb  książek  i  otrzymali pamiątkowe zakładki. Najważniejszym  momentem  całej  uroczystości  było  złożenie  przyrzeczenia  przez  pierwszoklasistów  i  sam  fakt  pasowania  na  czytelnika. Pasowanie   zakończono  pamiątkowymi  zdjęciami  oraz  wypożyczeniem  książek.

Serdecznie zapraszam nowych czytelników do częstego odwiedzania biblioteki, gdzie na półkach czekają na nich ciekawe książki.

 

Ewelina Budych

Fot. Ewelina Budych