mms_img1876755835

Nasi uczniowie wśród 50. najlepszych szkół województwa

W środę 21 listopada 2018r. w Pleszewie reprezentacja SP2 wystąpiła w finale wojewódzkim w turnieju szachowym. Dzieci pojechały na rozgrywki po październikowym, udanym występie na Mistrzostwach Powiatu, gdzie drużyna nie przegrała żadnego meczu – zajmując 2 miejsce – i wywalczyła tym samym awans do finału wojewódzkiego. W Pleszewie wystartowało 50 szkół. Nasza młoda ekipa, po kilkuletniej nieobecności reprezentacji SP2 w tej imprezie, pojechała również po to, aby zdobyć cenne doświadczenie. Niektórzy zawodnicy po raz pierwszy w życiu zagrali w turnieju, a szachów od podstaw uczyli się na lekcji wychowania fizycznego. W mistrzostwach górowali klubowicze z finalistami i medalistami Mistrzostw Polski. Nasza młoda drużyna wyprzedziła 7 drużyn, zdobywając 5 punktów. Najlepszymi zawodnikami byli: Patrycja Brodowska (4,5 pkt na 7 rozegranych partii), Bartosz Kubiak (4 pkt/7). Pozostali członkowie reprezentacji to: Szymon Polaszek, Paulina Kuczenrajter, Patryk Bogała, Kacper Skrzypczak. Gratulujemy!

Ewa Sikorska