Najmłodsi z wizytą u strażaków

W poniedziałek 13 maja uczniowie klasy Ic i IIb wraz z wychowawczyniami odwiedzili Powiatową Straż Pożarną w Szamotułach. Na początku spotkania uczniowie zwiedzili dyżurkę, zapoznali się ze sposobami alarmowania oraz dowiedzieli się, jak należy się zachować w przypadku zagrożenia. Następnie strażacy zademonstrowali nam swoje sprawności i pokazali, w jaki sposób podczas alarmu zjeżdżają po rurze. W trakcie wycieczki zaprezentowano nam sprzęt pożarniczy, wyposażenie wozu bojowego i sprzęt, który jest niezbędny podczas akcji ratowniczych. Dzieci miały możliwość przymierzenia hełmu strażaka. Dużo emocji wzbudziły zawody w trafieniu wodą z węża do celu. Wszyscy sobie znakomicie z tym zadaniem poradzili. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły. Tak zdobyta wiedza zachowa się długo w pamięci.

Violetta Rakowska