DSC_0018

Nagroda aktorska i wyróżnienie na XVIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Robakowie k. Kórnika

Dziś (we wtorek 29 maja 2018r.) w Robakowie k. Kórnika odbył się XVIII Przegląd Małych Form Teatralnych. Uczestniczyli w nim młodzi aktorzy ze szkolnego teatru „Koszałki – Opałki”. Tematem przewodnim w tym roku były baśnie, a dokładniej słowa je otwierające, czyli: „Dawno, dawno temu…”. W związku z tym nasza grupa teatralna zaprezentowała przedstawienie pt. „Mała syrenka w świecie dorosłych” – spektakl na podstawie scenariusza Dagny Ślepowrońskiej o dorastaniu, tęsknocie za miłością i rozczarowaniu.

Wystąpiło siedem grup z całej Wielkopolski: m.in. z Biedruska, Lubonia, czy Poznania. Teatr „Koszałki – Opałki” reprezentowali: Julia Brodowska, Igor Francuzik, Jakub Grzesiak, Adrianna Ochowicz, Jakub Szubertowski, Natalia Szymczak, Julia Wegner oraz Patrycja Wiśniewska (wszyscy z kl. VIB). W przejmujący sposób przedstawili oni opowieść o mądrości i dojrzałości, które przychodzą z czasem. Członkowie jury (pedagog teatru, aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu) nagrodzili wyróżnieniem Julię Wegner – Królową Babkę, a nagrodę aktorską przyznali Natalii Szymczak, która wcieliła się w tytułową syrenkę – za „emocje przedstawione na scenie w różnych kolorach”.

Gratulujemy i dziękujemy uczniom za ogromne zaangażowanie!

Tekst i fot. Paulina Pękosz