P_20181123_115010

Mikołajki pierwszaków w Przecławiu

Uczniowie klasy I a i I b Mikołajki spędzili w FARM KIDS, w prawdziwie świątecznej atmosferze. Spotkanie rozpoczęło się od wizyty w stajni, w której dzieci poznały jej mieszkańców: konie, kucyki i kozy. Pani Ewa Paul z wielką pasją opowiadała o zwyczajach tych zwierząt. Następnie udali się do sali, której świąteczne wnętrze wprowadziło wszystkich w mikołajkowy nastrój by po śniadaniu przystąpić do wykonania wieńca bożonarodzeniowego.

Pomysłowości i zaangażowaniu towarzyszyły nastrojowe piosenki, które po skończonej pracy porwały wszystkich do tańca. W końcu nadszedł czas na kulminacyjny punkt programu: wizytę Mikołaja, który nietypowo przyjechał traktorem, ale tradycyjnie z workiem pełnym prezentów. Rozmowa z Mikołajem była prawdziwą frajdą, uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci. Po pamiątkowych zdjęciach pierwszoklasiści pożegnali gościa i udali się na plac przed budynkiem „ubierać” choinki w nietypowe ozdoby – specjalnie przygotowaną w kształcie bombek karmę dla ptaków. I tak nasza wizyta odbiegła końca, pożegnaliśmy panią Ewę, życząc jej pięknych świąt. Mikołajki w Przecławiu na długo pozostaną w naszej pamięci, był to fantastycznie spędzony czas.

Renata Paczkowska
fot. Katarzyna Dobrychłop