Mikołajki na sportowo

W dniu 6.12.13r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach wzięli udział w Świątecznym Turnieju: „Mikołajki na sportowo”, który odbył się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1. Organizatorki: Violetta Rakowska i Izabela Walaszczyk przygotowały ciekawe konkurencje, zawody przeprowadziła Ewa Sikorska.

Turniej rozpoczął się o godz. 8.30. przemarszem wszystkich klas. Po oficjalnym otwarciu przez dyrektor szkoły Małgorzatę Jagiełłowicz uczniowie przystąpili do rywalizacji. Do turnieju stanęło 5 zespołów w kategorii klas I – II oraz klas III. Każdą klasę reprezentowało 8 uczniów. Między poszczególnymi konkurencjami klasy prezentowały sportowe okrzyki. Po zakończonych konkursach dzieci brały udział w zabawach ze śpiewem. Następnie Violetta Rakowska ogłosiła wyniki.

W kategorii klas I – II

I miejsce zajęła klasa IIb

II miejsce zajęła klasa IIa

III miejsce zajęła klasa Ia

Natomiast w kategorii klas trzecich

I miejsce zdobyła klasa IIIa

II miejsce zdobyła kasa IIIb

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy.

Podczas ceremonii wręczenia nagród niespodziewanie pojawił się nietypowy gość. Był to sam Św. Mikołaj, który najpierw sprawdził, czy wszystkie dzieci w tym roku były grzeczne, ponieważ dla każdego miał przygotowaną paczkę z łakociami. Na zakończenie imprezy Izabela Walaszczyk ogłosiła wyniki konkursu plastycznego „Na najładniejszą skarbonkę”.

Dzieci świetnie się bawiły, dopingowały wzajemnie i cieszyły z dobrych wyników. Z turnieju wróciły do szkoły zadowolone i uśmiechnięte.

Wszyscy uczniowie otrzymali paczki zakupione przez Radę Rodziców oraz nagrody. Sponsorami nagród był Bank Spółdzielczy oraz Wydawnictwo WSiP.

Violetta Rakowska

W konkursie plastycznym na „Najciekawszą skarbonkę” nagrody i wyróżnienia otrzymali:

I miejsce – Kacper Gzyl – kl. Ia

II miejsce – Zuzanna Opic – kl. Ia