mi2013_2a

Mikołajki klasy 0 ,,A”

Jak wszyscy wiemy, dzień 6 grudnia zwany jest Dniem Świętego Mikołaja. Jest on wyjątkowy dla wszystkich dzieci. Okazał się on jednak najciekawszy dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Wychowankowie pani Ewy Baraniak – klasa,,O’’A udali się na wyprawę, którą zorganizowała ich wspaniała wychowawczyni wraz z rodzicami.

Pomimo niesprzyjającej pogody udali się na krytą pływalnię do lokalu gastronomicznego, dokąd zostali zaproszeni przez państwa Weronikę i Piotra Hanke.

Dzieci przygotowały krótki występ dla Świętego Mikołaja i gości: Dyrektora SZOSIR-u i pań tam pracujących. Były wierszyki, piękne piosenki oraz mnóstwo emocji towarzyszących oczekiwaniom na przybycie Świętego Mikołaja. Po bardzo udanym występie Mikołaj serdecznie podziękował dzieciom za piękny występ i obdarował ich skromnymi upominkami.

Dzięki uprzejmości pani Weroniki oraz Piotra Hanke dzieci mogły zobaczyć jak powstaje najbardziej lubiany przez nich smakołyk. Pan Piotr pokazał im jak zrobić pizzę od podstaw – począwszy od wyrobu ciasta do samego jej podania. Było to dla nich bardzo fascynujące również dzięki temu, że mogli później skonsumować to, co zobaczyli.

Z pełnymi brzuszkami, z mnóstwem wrażeń i radością dotarli do szkoły. Wystarczy dobra współpraca i wspaniała wychowawczyni, alby takie dni, jakim był dzień 6 grudnia – pomimo zawieruchy za oknem – był dla wielu dzieci niezapomniany.

Barbara
 mi2013_2a
mi2013_1a
mi2013_3a
mi2013_4a