DSC_0774

Laureaci konkursu „Generał Maczek – nasz narodowy bohater” pojechali do Tielt

Laureaci konkursu „Generał Maczek – nasz narodowy bohater”: Martyna Chudziak, Adrian Maciołek i Eligiusz Kluza, pojechali do Tielt

 

7 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w konkursie, zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach, pojechali do Tielt w Belgii. Celem konkursu było rozpropagowanie wiedzy o wielkim Generale i jego żołnierzach, a nagrodą uczestnictwo w obchodach 73. rocznicy wyzwolenia miasta przez 1 dywizję pancerną gen. Maczka. W ramach wycieczki uczniowie zwiedzili Tielt, Burgię i Bredę. Bardzo doniosłe były uroczystości z udziałem kombatantów i ich rodzin na cmentarzach w Tielt i Bredzie. Młodzież wraz z delegacją miejscowych władz złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobach poległych żołnierzy. Wycieczka trwała do niedzieli, 10 września 2017 r. Mimo deszczowej pogody wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.

E. Budych

DSC_0348

DSC_0518

DSC_0526

DSC_0672

DSC_0774

IMG_7104