polscy żołnierze

Konkurs historyczny „Wierni do końca. Koleje losów żołnierskich 1918-1921 zapisanych w kamieniu”

Do 6 listopada br. szkoły z całej Polski mogą nadsyłać prace w formie multimedialnej do konkursu historycznego „Wierni do końca. Koleje losów żołnierskich 1918-1921 zapisanych w kamieniu” realizowanego w ramach projektu Semper Fidelis Poloniae. Projekt sfinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022.

Organizatorem konkursu przygotowanego w związku obchodzonymi w ostatnich latach rocznicami: odzyskania niepodległości, Powstania Wielkopolskiego, wojny polsko – bolszewickiej, Powstań Śląskich jest Wojewoda Wielkopolski oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Każda Szkoła może być reprezentowana przez Zespół liczący maksymalnie 3 osoby.

Prace należy przygotować w formie multimedialnej. Mogą to być np.:
a)film,
b)animacja komputerowa,
c)album interaktywny,
d)fotocast,
e)videocast,
f)projekt multimedialnej strony internetowej,
g)interaktywne drzewo genealogiczne,
h)inne formy multimedialne/interaktywne

Pracę konkursową należy zapisać na zewnętrznym nośniku pamięci: USB lub płycie CD/DVD i  przekazać nauczycielowi historii najpóźniej do 3 listopada.

Zachęcamy do udziału!

Regulamin_konkursu (Pobierz)