IMG_20181005_103544

Koleje Wolności: 7a i 8a szlakiem Powstania Wielkopolskiego

Z  okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego w październiku 2018 roku  na szlaki kolejowe Wielkopolski  wyjechały cztery pociągi specjalne, aby uczniowie mogli uczestniczyć w żywych lekcjach historii.

5 października 2018 klasy VIIA i VIIIA wraz z wychowawcami wybrały się również w podróż szlakami Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie zasiedli w składach, złożonych z parowozu oraz historycznych wagonów, w których odbyły się zajęcia edukacyjne.  Prowadzący wykłady, rekonstruktorzy w żywy i barwny sposób przybliżyli uczestnikom historię Powstania Wielkopolskiego,, jednego z niewielu polskich zrywów niepodległościowych, zakończonych sukcesem.  Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony, zarówno młodszych jak i starszym odbiorców. Uczniowie obu klas ugruntowali  na pewno swoje wiadomości historyczne.

Adrianna Kiona
Fot. Krystyna Izydor