Resized_20181109_085946

Klasy I i II na wycieczce w Poznaniu

9 listopada klasy I i II wybrały się na wycieczkę do Poznania do Teatru Muzycznego na spektakl Madagaskar – musicalowa przygoda. Uczniowie klasy IIA i IIB w drodze do teatru zawitały także na lotnisko Ławica, gdzie podziwiały port lotniczy oraz ogromne samoloty stojące na płycie lotniska. Miały okazję obserwować również lądujący samolot, który przyleciał do Poznania z Warszawy oraz wszelkie czynności podejmowane przy obsłudze samolotu. Zrobiło to na dzieciach duże wrażenie.

Potem ruszyły do teatru, gdzie spotkały się z kolegami z klas I A i B na przedstawieniu, które powstało na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku opowiadającego o przygodach lwa Alexa, żyrafy Melman, zebry Marty i hipopotamicy Glorii. Zwierzęta mają dość życia w zamknięciu. Pewnego dnia Marty, zafascynowany snującymi skomplikowane plany ucieczki pingwinami, wspólnie ze swoimi kompanami postanawia uciec z nowojorskiego zoo. Uciekinierzy zostają złapani, ale za karę władze ogrodu zoologicznego wysyłają ich do Afryki. Pośrodku oceanu klatki, w których podróżują wypadają za burtę pokładu, a zwierzęta lądują na egzotycznej wyspie, gdzie rządzi Król Julian i jego zwariowana ferajna.

Spektakl jest niezwykle barwny, wesoły i roztańczony, bowiem usłyszeć można tu wiele hitów, wśród których prym oczywiście wiedzie słynny przebój Wyginam śmiało ciało.

Publiczność bawiła się znakomicie, reagując niezwykle żywiołowo, a oklaski zrywały się po niemal każdej piosence. Dzieci wróciły do domu bardzo zadowolone i oznajmiły, że chętnie powtórzą taki wyjazd.

Agata Szwedek