0_kino01a

Jesienny koncert przedszkolaków

Przedszkolaki z oddziałów zerowych Szkoły Podstawowej nr 2 wystąpiły na scenie kina Halszka w koncercie jesiennym. Młodzi artyści czuli się na scenie bardzo swobodnie. Ich występ spotkał się z gorącym przyjęciem widowni, która składała się głównie z rodziców i dziadków. Pod wrażeniem był również przybyły na zaproszenie przedszkolaków zastępca burmistrza Wojciech Rabski oraz dyrektor szamotulskiej Dwójki Małgorzata Jagiełłowicz.

Dzieci swymi prezentacjami przekonywały, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Wesoło bawiły się na scenie. W przygotowywanym od września repertuarze znalazły się wierszyki i piosenki o jesieni oraz warzywach, wśród których szczególne miejsce dzieci wyznaczyły marchewce i ogórkowi. Aby to podkreślić, ubrane były w pomarańczowo – zielone stroje. Wystrój kina również nawiązywał do tej pory roku. W holu można było podziwiać wystawkę warzyw i dziecięcych prac plastycznych, scenę zdobiły kolorowe liście, a na wielkim ekranie rozciągał się widok lasu w żółto – pomarańczowych, jesiennych barwach.

Ewa Baraniak, wychowawczyni klasy „O”a, jednocześnie w ostatnich dniach pełniąca w zastępstwie tę funkcję w klasie „O”B, odebrała wiele gratulacji po tak udanej imprezie.

Maria Tomkowiak

(Fot. Magda Prętka, dziennikarz
„Polska Głos Wielkopolski”
„Dzień”)

 

Więcej na ten temat czytaj w tygodniku „Dzień Szamotulski” oraz na stronie portalu Szamotuły Nasze Miasto:

 http://szamotuly.naszemiasto.pl/artykul/galeria/2069382,szamotulskie-przedszkolaki-wystapily-w-koncercie-jesiennym,7367816,id,t,zid.html#galeria