niep7

Jak uczciliśmy 95. rocznicę odzyskania niepodleglości?

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości uczennice i uczniowie klas szóstych oraz dwaj piątoklasiści przygotowali program słowno-muzyczny, który został zaprezentowany 8 listopada całej społeczności szkolnej podczas apelu. Zaśpiewane pieśni patriotyczne i żołnierskie pomogły przenieść się w już bardzo odległą dla pokolenia XXI wieku przeszłość, kiedy Polacy walczyli o swoje państwo, a później cieszyli się z odzyskanej wolności.
10 listopada poczet sztandarowy w składzie: Kacper Kurczewski – chorąży oraz przyboczne Joanna Jaskuła i Agata Lepsza uczestniczył we mszy św. za Ojczyznę w kościele św. Krzyża. Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz na szamotulski rynek, gdzie przed tablicą upamiętniającą rozstrzelanych Polaków odbył się Apel Pamięci, a potem defilada oddziałów wojskowych.
11 listopada w dniu Święta Niepodległości poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas mszy św. w intencji Ojczyzny w kolegiacie. Po liturgii oddano hołd wszystkim poległym w walce za wolność i niepodległość naszego państwa.  W uroczystości uczestniczyli: Kacper Kurczewski -  chorąży, przyboczne – Joanna Jaskuła i Julia Spychała z klasy szóstej a.
Hanna Durak